Internet- és számítógép-használati szabályzat

Számítógép-használati szabályzat

Általános szabályok:

• A számítógép használata ingyenes.
  • Alkalmanként fél órát lehet a számítógép előtt tölteni, amennyiben más nem tart rá igényt ez az időtartam meghosszabbítható.
  • A számítógépet vírusvédelemmel láttuk el, valamint a kiskorúak védelmére szűrőszoftvert alkalmazunk, mivel kötelező alkalmazni azokon a számítógépeken, amelyek a kiskorúak számára is használható internetes számítógépet üzemeltet. Kiskorú esetében, csak szülői felügyelettel használhatja a felhasználó a számítógépet.

• A könyvtárhasználó a számítógép programbeállításait nem változtathatja meg, ideértve az operációs rendszer beállítási lehetőségeit is.
  • Ha üzemzavart észlel, köteles a könyvtárosnak jelenteni, anélkül, hogy a hiba elhárítására beavatkozást kezdeményezne.
  • A használó nem telepíthet semmit a könyvtárban használt számítógépre, az internetről  letöltött állományokat haladéktalanul törölnie kell.
  • Kérjük, tartsa be a megfelelő erkölcsi és viselkedési normákat a használat során. Ellenkező esetben a szolgáltatásból átmenetileg kizárjuk.
  • Közízlést sértő tartalmú webhelyek látogatása, onnan állományok letöltése nem engedélyezett.
  • A használó az általa letöltött vagy létrehozott állományok mentését saját mobil adathordozóra végezheti, szerzői jogi és vírusvédelmi előírások betartásával.
  • Nyomtatni, szkennelni csak a könyvtáros engedélyével lehet.
  • A nyomtatás, szkennelés díjköteles szolgáltatás!

Készítette:Kis-Simon Judit