Szüreti felvonulás (2022.09.17.)

Kerepes városa idén szeptember 17-én tartotta a szüreti felvonulását, amelynek három állomása kerepesi, három állomása pedig szilasligeti helyszíneket érintett. Videós beszámolónkban megszólítottuk azokat, akik már régóta ismerik a kerepesi szüreti hagyományokat, hogy meséljenek arról régen milyen volt a szüreti felvonulás.

A Szabó Magda Művelődési Háztól Frajna András atya áldásával indult meg a menet, amelyhez többen csatlakoztak, az érdeklődőket és a táncosokat is az állomásokon sok finomság, és persze, must és bor várta. A helyi óvodák, iskolák növendékei több helyszínen is műsorral készültek.

A gyerekek a felvonulás végén, a Wéber Ede parkban megismerkedhettek a szüret eszközeivel, kipróbálhatták a darálót, és a prést is, valamint nádsípot is készíthettek.