Trianonra emlékeztünk

Június 4-én, a Trianoni békediktátum évfordulóján a Szabó Magda Művelődési Ház és Könyvtár előtt megkoszorúzták az emlékművet.. Kerepes Város Önkormányzata nevében Gyuricza László polgármester, a Kerepesi Szlovák Önkormányzat nevében Tarnóczki Lászlóné és Pecsenyiczki Mihályné, Kerepes Város intézményei nevében Hutvágner Csabáné és Tajti Krisztina, a Kerepesi Hagyományőrző Pávakör Egyesület nevében Kocsis Borbála és Hodbabniné Benedek Orsolya, a Székely Kör nevében Szabó Adél és Szabó Zoltán, a FIDESZ-KDNP nevében Farsang Péterné és Farkas Domonkos helyeztek el koszorút az emlékmű talapzatánál. A Német Önkormányzat Kerepes és a Kerepesi Német Kultúregyesület egyéb elfoglaltságai miatt nem tudott jelen lenni a rendezvényen, de korábban elhelyezték az emlékműnél az emlékezés koszorúját.

A megemlékezésen beszédet mondott Gyuricza László polgármester.

A nap hátralévő részében Mező Gábor író, újságíró beszélgetett Trianon kapcsán Pataki Tamás íróval a művelődési ház kerthelyiségben. Végezetül Drábik János 100 évvel Trianon után című filmjét nézhették meg az érdeklődők a Nemzeti Összetartozás Napján.