Könyvtárhasználati órák tartása

Előzetes telefonos egyeztetés alapján egész évben fogadunk gyermekcsoportokat, iskolai osztályokat.

Papírszínház. Mese képekben
A fakeretben mozgatható nagyméretű lapok segítségével a mesélő színházi élménnyé változtatja a hagyományos meseolvasást. A szöveg és a képek támogatják egymást a befogadásban és a gyermekek fantáziájának fejlesztésében. Az „előadás” után a gyermekek belelapozhatnak a könyvtári polcokon sorakozó mesekönyvekbe is.
Korosztály: 4-6 év
Időtartam: 30-45 perc

Március 15. Az 1848/49-es események
Mi történt 1848. március 15-én és utána, miért ünnepeljük meg? Az eseményeket papírszínházas keretekben elevenítjük fel, megnézzük, hogyan öltözködtek a huszárok, és verbuválunk egy kerepesi huszárcsapatot is, amelynek meg kell védenie a várát az ellenségtől.
Korosztály: 5-6 év
Időtartam: 45 perc

Tündér Lala Olvasókör: havonta találkozunk a könyvtárban azokkal a gyerekekkel, akik szeretnek, vagy még nem szeretnek olvasni. Kötetlen foglalkozások részeként beszélgetünk az általuk elolvasott könyvekről egy-egy adott témában.
Korosztály: 6-12év
Időtartam: 60 perc (A foglalkozásra általában szombatonként kerül sor, 11 órától.)