Mesél az erdő – ismerd meg jobban a titkait!

Szabó Magda Mű… : 2022. 01. 27. - 13:43
meselazerdo

Márciusban a természetjárást népszerűsítő előadás-sorozat indul minden pénteken 18 órától a Szabó Magda Művelődési Házban! Kevés megnyugtatóbb és lelket feltöltőbb tevékenység akad, mint egy hétköznap délutáni séta a természetben, vagy egy hétvégi kirándulás. Azonban legyen szó könnyed családi programról, vagy hosszabb, szabadban eltöltött testmozgásról, nem árt kicsit jobban megismerkedni az erdővel. Ahogyan egy kedves meghívás esetén is felkészülünk a vendégségbe menetelre, ugyanúgy a vadonba is látogatóként megyünk, az ott élő megannyi állat és növényfaj otthonába, így nem árt némi ismeretet szerezni róla. Még a felnőttek számára is számtalan zavarba ejtő kérdés akadhat, amire nem mindig tudjuk a választ.

– Miért bőgnek a szarvasok ősszel és hol hallgathatjuk őket? Melyik állatnyom mit jelent? Mi az oka, hogy akár a házak között is találkozhatunk vaddisznókkal, rókákkal? Mit jelent az, hogy egy terület természetvédelmi oltalom alatt áll? Valóban szükség van erdőgazdálkodásra és vadgazdálkodásra? Mit jelentenek a különböző turistajelzések? Hogyan tájékozódhatunk a térkép segítségével? Mit érdemes magunkkal vinni a hátizsákban? Hogyan öltözzünk fel egy túrára, miként válaszunk lábbelit, ruhát? Milyen érdekes látnivalók, természeti értékek rejtőznek a főváros közelségében? Többek között ezekre a kérdésekre is mind választ kaphatnak azok, akik csatlakoznak a kerepesi művelődési házban tartott, Mesél az erdő előadás-sorozathoz. Egyfajta családias hangulatú, interaktív, baráti beszélgetésekkel és hasznos tippekkel tarkított útmutatás ez, ahol szeretném megosztani a több mint nyolc éves túrázó múltam tapasztalatait, fűszerezve a gödöllői Szent István Egyetem, új nevén MATE vadgazda mérnök szakán és a későbbi munkám során szerzett tudással, vadbiológiai érdekességekkel.

Az előadás-sorozat egyfajta felkészülés a záró programra, ami egy közös, vezetett túra lesz a Pilis-Visegrádi-hegységben. A természeti kincsekben bővelkedő útvonal végén a résztvevők, az élmények mellett, egyedi jelvénnyel és oklevéllel is gazdagodhatnak. Erre, a várható létszám felmérése miatt előzetes regisztráció szükséges május 13-ig, a bori.bianka1996@gmail.com e-mail címre.

Az előadások minden második héten pénteken, 18:00-kor Kerepesen, a Szabó Magda Művelődési Ház és Könyvtárban lesznek hallhatóak, és mivel különbözőek, önmagukban is érdekesek a témák, bármikor lehet csatlakozni!

Támogatói jegy: 1000 Ft/fő.

mesél az erdő

Témák:

1. Március 4. - Erdő-mező lakóinak élete

2. Március 18. - Az élőhelyvédelem és gazdálkodás

3. Április 8. – Városokba beköltöző vadfajok - Mit tehetünk? Mi az oka?

4. Április 22. – Kirándulás az erdőben – turistajelzések, tájékozódás a térképen, viselkedési szabályok

5. Május 6.– Mit vegyünk fel, vagy vigyünk magunkkal? – felszerelés és öltözet

6. Május 20. – Természeti kincsek a főváros közelségében

+1 közös, vezetett túra a gyönyörű tavaszi erdőben, előreláthatólag május 21-én, szombaton