Nyárbúcsúztató Családi Nap (2021.09.18.)

A pandémia miatt kialakult vészhelyzet ideje alatt sorra maradtak el a rendezvények, fesztiválok az egész országban. Kerepesen is sok megszokott eseményről kellett lemondani a járvány miatt. Az Összefogás Kerepesért Egyesület most a helyi szervedőzések közül elsőként tudott fesztivált szervezni a Szabó Magda Művelődési Ház és Könyvtár segítségével a városban. A Nyárbúcsúztató Családi Napot szeptember 18-án, szombaton rendezték meg a szilasligeti HÉV megálló mellett található ligetben.

A helyszínválasztás kiválónak bizonyult, a jól megközelíthető, a város középpontjában található terület mindenki számára könnyen elérhetőnek bizonyult. Már a délelőtt folyamán nagy volt a tömeg a Szilasligeti Közösségi Ház mellett. Itt négy különféle és izgalmas programot kínáltak kicsiknek és szüleiknek. A lufihajtogató bohócot sokan felkeresték, nem sok pihenőidő jutott neki ezen a délelőttön. A Kalandparknál is sokszor sorba kellett állni, hogy felkerülhessenek a gyerekekre a beülők és a hevederek. A kerékpáros akadálypályát már az előző nap kialaktották a szervezők. Itt a nagyobb és vagányabb gyerekek próbálhatták ki a downhill szépségeit, valamint gyakorolhattak szakértő profiktól néhány bringás trükköt. A fesztivál egyik különlegessége volt a számtalan erre a napra ide telepített játékelem, amely nagyon sok érdeklődőt vonzott egész nap. Nemcsak a megszokottnak mondható játékok szórakoztatták itt a fesztiválozó családokat, hanem tudományos kísérleteket is kipróbálhattak, volt óriásbuborék, tűzgyújtó nagyító, és camera obscura is.

A koncertek különlegessége volt, hogy olyan fellépőket hívtak meg a Nyárbúcsúztató Családi Napra, akiknek egy, vagy akár több tagja Szilasligethez, Kerepes városához kötődik, Akadt olyan aki itt nőtt fel, vagy nemrég költözött ide, vagy a közelben él, és még egy dolog közös volt bennük. Nagyon magas színvonalú, igazi kulturális értéket képviselő produkciókat mutattak be nálunk. Délelőtt a Bogármuzsika interaktív zenés előadása szórakoztatta és mozgatta meg a legkisebbeket. Humorral, sok játékkal átszőtt dalaik mosolyt csaltak az arcokra, miközben a bográcsokból már felszálltak az első illatfelhők, és érződött, hogy egyre többen és többen leszünk ezen a kellemes őszi idővel megáldott napon.

Az Összefogás Kerepesért Egyesület nemcsak a bogrács mellett serénykedett, de gyűjtést is szerveztek a helyi iskolát támogató alapítvány számára. A Not Bad zenekar frontembere Széphegyen nőtt fel. Gyermekkori élményeit dalban is megfogalmazta, és a koncerten is elhangzottak a helyi ihletésű számok. A.rock, hard rock, punk rock, blues, reggae, lírai és olykor metálosabb hangvételű dallamok a szilasligeti színpadon is sikert arattak, emelve a családi nap fényét. A GMC sem törte meg a hangulat fokozódását, sőt óriásit lendített rajta. A Gabriel Music Company zenekar tagjai között is van kerepesi illetőségű zenész, és dallamos hard rock dalaik mély, elgondolkodtató mondanivalót hordoznak szövegeikben. Az eseményre kilátogatott Gyuricza László polgármester, Bakai Kálmán alpolgármester, az Összefogás Kerepesért Egyesület elnöke, valamint Vécsey László országgyűlési képviselő, az esemény fővédnöke is részt vett a családi napon.

A város vezetői és a képviselő a színpadról is köszöntötte a pandémia után megvalósulhatott, nagylétszámú fesztivál közönségét. A színpadon őrületes boogie-woogie koncerttel folytatódott a családi nap. A Zongorista találkozó felrobbantotta a színpadot. Annak ellenére, hogy egy úgynevezett alkalmi zenei formációról van szó, a profi billentyűsök már több mint húsz éve koncerteznek, vívnak zenei párbajt egymással a színpadon. Nemes Zoltán, Nagy Szabolcs és Dániel Balázs produkciója azokat is magával ragadta, akik nem kifejezetten rajonganak ezért a zenei stílusért. A Küszöb zenekar gödöllői fiatalokból áll. Átlagéletkoruk mindössze 19 év. Fellépéseik, koncertjeik száma még a tízet sem érte el, Ennek ellenére a lendületes csapat olyan magabiztossággal zavart le egy fergeteges koncertet, hogy az mindenkit meglepett. A világzenére épített, de folk, rock, alternatív, jazz, sőt klasszikus, régizenei elemeket is felvonultató formáció nyolc zenésszel adta elő saját dalait, amelyek mind egyediek, élettel teltek voltak. Szilasligeten valami meglepően új, és különleges együttes magabiztos szárnypróbálgatásának lehetett tanúja mindenki, amely a közönség reakcióinak is köszönhetően hamar átcsapott valódi szárnyalásba. Igazi katarzis volt. A The Blackbirds tette fel a koronát a Nyárbúcsúztató eseményre. A Beatles dalokat kiváló érzékkel megszólaltató tribute zenekarra már nagyon sokan vártak a helyiek közül, sőt még a fővárosból is érekeztek rajongóik. A Yellow Submarine, a Lady Madonna, az Yesterday örökzöld dallamai Kerepesen is óriási élménnyel ajándékozták meg a fesztiválozókat. A csapatot végül alig akarta elengedni a közönség, kétszer tapsolták őket vissza.