KerepEst: Egyházüldözés a XX-XXI. században

Szabó Magda Mű… : 2022. 05. 02. - 13:19

2022. május 10-én, kedden 18 órakor ismét izgalmas előadásra számíthatnak azok, akik eljönnek a KerepEst rendezvénysorozat következő alkalmára.

A színpadon egy különösen érzékeny témáról beszélget Soós Viktor Attila történész és Mező Gábor, kutató, újságíró.
A két szakértő beszélgetése során áttekinti és elemzi a XX-XXI. századi egyházüldözést, az egyházakat ért támadásokat. Különös tekintettel az 1945-től esztergomi érseki tisztet betöltő Mindszenty József életútjára, lelkipásztori munkájára, megpróbáltatására fókuszálva, de minden olyan üldöztetést megpróbálnak bemutatni, amely érte az egyházat az elmúlt időkben.

Soós Viktor Attila

Soós Viktor Attila történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, a Mindszenty Társaság tagja. Fő kutatási területe a XX. századi történelem, különösen az egyháztörténelem. Mindszenty József életútjának kutatója, több írásának publikálója.

Mező Gábor, kutató, a Pesti Srácok oknyomozó újságírója, a Pesti TV műsorvezetője, két népszerű, tényfeltáró könyv (A média lenyúlásának titkos története; Ellopni a lelket, megtörni a testet) szerzője.

Belépődíj: 1000,- Ft. Jegyek a helyszínen, valamint a tixa.hu-n keresztül kaphatóak.

Helyszín: Szabó Magda Művelődési Ház és Könyvtár (2144 Kerepes, Templom u. 3.)

Soós Viktor Attila

Csatolmányok