2. Radnóti Miklós és Lázár Ervin vers- és mesemondó verseny

Szabó Magda Mű… : 2022. 03. 22. - 14:34

A kerepesi Szabó Magda Művelődési Ház és Könyvtár idén második alkalommal hirdeti meg a vers- és mesemondó versenyt, amely már 2021-ben is nagy sikert aratott a fiatalok körében.

Idén is budapesti, valamint Pest megyei általános és középiskolás diákok pályázhatnak egy tetszőlegesen választott, XX. vagy XXI. századi magyar költő, illetve meseíró által alkotott művel. Kategóriánként maximum egy művel lehet nevezni! Kérjük a felkészítő pedagógusokat, bátran rugaszkodjanak el a tananyagtól! Az előadást videóra rögzítve kell beküldeni a szabomagda.kerepes@gmail.com e-mail címre az alábbiak szerint:

Radnóti Miklós

A felvétel mp4, mov vagy avi formátumban, min. HD (720p) felbontásban készüljön; és ne haladhatja meg versek esetében az 5, meséknél a 10 percet. Az elkészült felvételt csatolmányként, vagy jelszóval nem védett drive-linkként kell elküldeni. Kérjük ügyeljenek a file elnevezésére, kövessék az alábbi formát:
előadó vezetékneve_előadó keresztneve_vers/mese címe ékezetek nélkül (pld. szavalo_nebulo_anyam_tyukja.mp4)

A pályázati anyagokat rögzíthetik kamerás mobiltelefonnal vagy videokamerával. A felvétel helyszíne lehet bárhol, otthon, szabadtéren, vagy másutt, de kérünk mindenkit, hogy ügyeljenek a jó hang- és képminőségre! A pályázat kiírói hálával fogadják a kreatív videókat – illusztrált képi világ, egyedi megoldások –, a legjobb ilyent különdíjjal jutalmazzák!

Lázár Ervin 1973-ban

A pályázat részeként kötelező kitölteni az online jelentkezési lapot és csatolni a tollal aláírt, beszkennelt vagy befotózott adatkezelési nyilatkozatot. Ezek megtalálhatóak honlapunkon: www.kerepesmuvhaz.hu. (18 év alatti nevező esetében az adatkezelésit a törvényes gondviselőnek kell kitöltenie és aláírnia!) A pályázat kizárólag a hiánytalanul kitöltött és aláírt dokumentumok beküldésével válik érvényessé!

A beküldött videókat folyamatosan, a beérkezés sorrendjében töltjük majd fel a Szabó Magda Művelődési Ház és Könyvtár Facebook-oldalára.

A videók beküldésének határideje:
2022. április 14.

Zsűrizés:

A beérkezett pályázatokból a zsűri – korosztályokra bontva – kiválasztja a legjobbakat. A kiválasztott előadók meghívást kapnak 2022. május 6. délelőttre a verseny döntőjébe, melynek helyszíne intézményünk (Kerepes, Templom u.3.) A Radnóti Miklós és Lázár Ervin születésnapja alkalmából megtartott eseményen a nevezők immáron élőben adhatják elő a verset/mesét. Ezt követően kerül sor az ünnepélyes eredményhirdetésre. A zsűribe előadóművészeket kérünk fel.

Díjazás:

a díjak két kategóriában (vers és mese) és öt korosztályban (általános iskola 1-2. osztály, 3-4. osztály, 5-6. osztály, 7-8. osztály, valamint középiskola) kerülnek kiosztásra.